ul. Grobelna 6, 95-200 Pabianice
+48 42 215 55 39
sekretariat@muzyczna.pabianice.pl

Teoria muzyki, kompozycja

1986 –Olga Hans, uczennica Jerzego Zamuszki – V miejsce na Ogólnołódzkim Konkursie Solfeżowym.
1986 –Marek Smuga, uczeń Celiny Zamuszko – VI miejsce na Ogólnołódzkim Konkursie Solfeżowym.
1995 –Katarzyna Siewiera, uczennica Jerzego Zamuszki – II miejsce na Regionalnym Konkursie z Harmonii w Zduńskiej Woli.
1996 –Dariusz Kociołek, uczeń Jerzego Zamuszki – IV miejsce na Regionalnym Konkursie z Harmonii w Zduńskiej Woli.
1999 –Dobromiła Hańćka, uczennica Aleksandry Bęben – II miejsce na Regionalnym Konkursie z Zasad Muzyki w Kutnie.
1999 –drużyna przygotowana przez Małgorzatę Matynię-Szukalską – II miejsce na Regionalnym Konkursie wiedzy o F. Chopinie w Łodzi.
2000 –drużyna przygotowana przez Izabelę Głowacką – III miejsce na Regionalnym Konkursie wiedzy o H. Wieniawskim w Łodzi.
2000 –drużyna przygotowana przez Izabelę Głowacką – V miejsce na Regionalnym Konkursie wiedzy o J. S. Bachu.
2001 –Marta Rendecka, uczennica Celiny Zamuszko – VI miejsce na Regionalnym Konkursie Solfeżowym w Łodzi; Dobromiła Hańćka, uczennica Sławomira Zamuszki – VII miejsce na Regionalnym Konkursie Solfeżowym w Łodzi.
2001 –Jakub Miegoń, uczeń Doroty Magier – VII miejsce na Regionalnyn Konkursie Solfeżowym Szkół I stopnia w Zgierzu.
2002 –Michał Łuczak, uczeń Agnieszki Ratajskiej – wyróżnienie na Regionalnym Konkursie z Zasad Muzyki.
2002 –drużyna przygotowana przez Izabelę Głowacką – wyróżnienie na regionalnym konkursie „Słucham poznaję, rozumiem” w Sieradzu.
2002 –drużyna przygotowana przez Małgorzatę Matynię-Szukalską- I miejsce w Regionalnym Konkursie wiedzy o A. Tansmanie.
2002 –drużyna przygotowana przez Izabelę Głowacką- wyróżnienie na Regionalnym Konkursie wiedzy o A. Tansmanie.
2002 –Chór PSM I stopnia, pod dyr. Anity Ceglarek – III miejsce na Festiwalu „Cantio Lodziensis”.
2003 –Chór PSM I stopnia, pod dyr. Anity Ceglarek – wyróżnienie na Festiwalu „Cantio Lodziensis”.
2003 –Marta Rendecka, uczennica Ewy Wróbel – V miejsce i wyróżnienie na Regionalnym Konkursie Solfeżowym Szkół II stopnia w Łodzi; Michał Łuczak, uczeń Agnieszki Ratajskiej-Wieczorek – VII miejsce i wyróżnienie na Regionalnym Konkursie Solfeżowym Szkół II stopnia w Łodzi.
2004 –Konrad Skowron, uczeń Anny Ficałowicz – III miejsce na regionalnym konkursie „Solfeż dla najmłodszych” w Pabianicach.
2004 –uczennice Izabeli Głowackiej: Martyna Brzezińska – I miejsce, Agata Waśniewska – wyróżnienie, Monika Boniecka – udział w finale Regionalnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości W. Lutosławskiego.
2004 –drużyna: Kalina Czekalska, Aleksandra Szymańska z klasy Małgorzaty Matyni-Szukalskiejj – II miejsce w konkursie „Witold Lutosławski i jego muzyka” w Łodzi.
2005 –Chór PSM I stopnia, pod dyr. Anity Ceglarek – III miejsce w Regionalnym Przeglądzie Chórów w Skierniewicach.
2006 –Michał Łuczak, uczeń Agnieszki Ratajskiej-Wieczorek – II miejsce na Regionalnym Konkursie Solfeżowym Szkół II stopnia w Łodzi.
2006 –Ewelina Walaszczyk, uczennica Marka Czyżewskiego oraz Izabeli Głowackiej – wyróżnienie na I Interdyscyplinarnym Konkursie dla Uczniów Szkół Artystycznych Regionu Łódzkiego „Kompozycja w muzyce, tańcu i plastyce” za kompozycję na fortepian.
2006 –według sporządzonego przez Centrum Edukacji Artystycznej Raportu z Mierzenia Poziomu Nauczania Przedmiotów Ogólnomuzycznych w szkołach muzycznych II stopnia, obejmującego 1938 uczniów ze 105 szkół całego kraju PSM w Pabianicach zajęła I miejsce w regionie łódzkim oraz VIII miejsce w kategorii zasad muzyki i IX miejsce w kategorii literatury muzycznej w skali kraju (przedmioty prowadzą Małgorzata Matynia – Szukalska, Agnieszka Ratajska – Wieczorek, Ewa Wróbel, Sławomir Zamuszko).
2008 –Konkurs „Słucham, poznaję, rozumiem” w Sieradzu: Michał Jałocha, uczeń Doroty Magier – wyróżnienie.
2009 –V Regionalny Konkurs Solfeżowy: Robert Łaguniak – III miejsce, Jakub Kozłowski – wyróżnienie.
2010 –III Regionalny Konkurs „Solfeż dla Najmłodszych” w Pabianicach: Kacper Ozimek, uczeń Agnieszki Stępniak – Kocielskiej – wyróżnienie.
2010 –Konkurs „Słucham, poznaję, rozumiem” w Sieradzu: Robert Łaguniak, uczeń Izabeli Głowackiej i Hubert Milczarek, uczeń Doroty Magier – wyróżnienia.
2011 –według ogłoszonego przez Centrum Edukacji Artystycznej Raportu z Badań Poziomu Nauczania Przedmiotów Ogólnomuzycznych w szkołach muzycznych II stopnia, (dane z czerwca 2010 r.) PSM w Pabianicach zajęła I miejsce w regionie łódzkim w kategorii literatury muzycznej.
2011 –VI Regionalny Konkurs Solfeżowy w Zgierzu: Filip Wojciechowski, uczeń Doroty Magier – wyróżnienie.
2012 –Konkurs „Słucham, poznaję, rozumiem” w Sieradzu: Aleksandra Pietrucień, uczennica Doroty Magier – wyróżnienie.
2013 –Konkurs „Solfeż dla najmłodszych” w Pabianicach: Kamil Kociołek, uczeń Agnieszki Stępniak-Kocielskiej – II miejsce; Lidia Baczyńska, uczennica Anny Ficałowicz – wyróżnienie.
2013 –V Regionalny Konkurs z Zasad Muzyki w Kutnie: Dominika Rubiak, uczennica Celiny Zamuszko – II miejsce, Magdalena Duda i Agnieszka Jałocha, uczennice Ewy Wróbel – wyróżnienia.
2014 –Regionalny Konkurs „Słucham, poznaję, rozumiem” w Sieradzu: Lidia Baczyńska, uczennica Doroty Magier – wyróżnienie.
2014 –VI Regionalny Konkurs „Solfeż dla Najmłodszych” w Pabianicach: Maria Błoch, uczennica Agnieszki Stępniak – Kocielskiej oraz Adam Horwat, uczeń Anni Ficałowicz – III miejsce ex aequo.
2015VIII Regionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych I st. w Zgierzu: Kamil Kociołek wyróżnienie uczeń Doroty Magier
2015Regionalny Konkurs z Zasad Muzyki w Kutnie: Aleksandra Pietrucień – III miejsce – uczennica Ewy Wróbel
2015Konkurs Solfeżowy „Poznajemy muzykę Aleksandra Tansmana” w PSM I st. w Łodzi – Aleksandra Usaczew III nagroda – (klasa  Małgorzaty Barczewskiej)
2016Konkurs Solfeżowy „Poznajemy muzykę Aleksandra Tansmana” w PSM I st. w Łodzi – Aleksandra Usaczew III nagroda – (klasa  Małgorzaty Barczewskiej)
2016VI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia „Od MoCarta do Mozarta” w Warszawie – Gustaw Klubczewski – nagroda „Najlepszy Aranż Ucznia”
2018I Przegląd Chórów Szkół Muzycznych II st. Region Łódzki w Skierniewicach – Chór PSM II st. – wyróżnienie (pod dyrekcją  Joanny Kruszyńskiej)
2019Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Grażyny Bacewicz – Dominika Lisowska – wyróżnienie (kl. Małgorzaty Barczewskiej)
Skip to content