ul. Grobelna 6, 95-200 Pabianice
+48 42 215 55 39
sekretariat@muzyczna.pabianice.pl

Fortepian i organy

1987 –Piotr Szewczyk, uczeń Bożeny Szymonowicz – I miejsce na Międzywojewódzkim Konkursie Młodych Pianistów w Łodzi.
1989 –Jakub Chwierut, uczeń Marka Czyżewskiego – I miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Pabianicach; Paweł Filipiak, uczeń Józefa Grawińskiego – I miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Pabianicach; Piotr Krygier, uczeń Józefa Grawińskiego – II miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Pabianicach; Małgorzata Przybyłek, uczennica Bogumiły Czyżewskiej – III miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Pabianicach; Mirella Moszumańska, uczennica Urszuli Nicze – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Pabianicach.
1990 –Jakub Chwierut, uczeń Marka Czyżewskiego – I miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Zduńskiej Woli; Paweł Filipiak, uczeń Józefa Grawińskiego – I miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Zduńskiej Woli; Łukasz Ruta, uczeń Urszuli Nicze – II miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Zduńskiej Woli; Agata Dyła, uczennica B. Wąsickiej – III miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Zduńskiej Woli; Małgorzata Przybyłek, uczennica Bogumiły Czyżewskiej – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Zduńskiej Woli.
1992 –Małgorzata Przybyłek, uczennica Bogumiły Czyżewskiej – wyróżnienie na Regionalnym Przesłuchaniu Uczniów Klas Fortepianu w Łodzi.
1992 –Jakub Chwierut, uczeń Marka Czyżewskiego – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Sieradzu; Małgorzata Przybyłek, uczennica Bogumiły Czyżewskiej – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Sieradzu; Jacek Strzelczyk, uczeń Haliny Ring-Kłosińskiej – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Sieradzu.
1994 –Karolina Frydrych, uczennica Józefa Grawińskiego – II miejsce na Turnieju Pianistycznym w Kole.
1994 –Martyna Rydz, uczennica Józefa Grawińskiego – wyróżnienie na Turnieju Pianistycznym w Kole.
1995 –Ewa Kaczmarek, uczennica Józefa Grawińskiego – wyróżnienie na konkursie pianistycznym „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie.
1995 –Aneta Adamkiewicz, uczennica Urszuli Nicze – wyróżnienie na Kłodzkim Turnieju Muzycznym.
1996 –Joanna Kociołek, uczennica Józefa Grawińskiego – V miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Kłodzku.
1996 –Joanna Kociołek, uczennica Józefa Grawińskiego – na Regionalnym Przeglądzie Pianistów Szkół Muzycznych I stopnia.
1996 –Joanna Kaczmarek, uczennica Urszuli Nicze – wyróżnienie na Turnieju Pianistycznym w Żaganiu.
1999 –Michał Kozłowski, uczeń Józefa Grawińskiego – III miejsce na Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów im. F. Chopina w Szafarni.
2000 –Dominika Rydz, uczennica Urszuli Nicze – wyróżnienie na Regionalnym Przeglądzie Pianistów Szkół Muzycznych I stopnia w Łodzi.
2001 –Katarzyna Antoniak, uczennica Haliny Ring-Kłosińskiej – II miejsce na Regionalnych Przesłuchaniach Pianistów Szkół Muzycznych I stopnia w Piotrkowie Trybunalskim.
2001 –Martyna Brzezińska, uczennica Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej – II miejsce na Regionalnym Konkursie im. E. Altberg w Łodzi; Marta Zawada, uczennica Urszuli Nicze – wyróżnienie na Regionalnym Konkursie im. E. Altberg w Łodzi.
2002 –Martyna Brzezińska, uczennica Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej – I miejsce na Międzyszkolnym Konkursie w Sieradzu; Marcin Sujecki, uczeń Józefa Grawińskiego – II miejsce na Międzyszkolnym Konkursie w Sieradzu; Patrycja Kaźmierczak, uczennica Jolanty Prusisz – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie w Sieradzu.
2002 –duet fortepianowy z klasy Józefa Grawińskiego – II miejsce na Konkursie Duetów w Tomaszowie Mazowieckim.
2002 –Agata Szukalska, uczennica Anity Krochmalskiej-Podfilipskiej – wyróżnienie na Konkursie Pianistycznym im. W. Kędry w Łodzi.
2003 –Marlena Bernat, uczennica Małgorzaty Adamek – III miejsce na Konkursie im. Emmy Altberg w Łodzi.
2003 –Martyna Brzezińska, uczennica Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej – wyróżnienie na Konkursie im. Emmy Altberg w Łodzi.
2003 –Tymoteusz Jarek, uczeń Józefa Grawińskiego – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie w Sieradzu.
2003 –Michał Skrzypski, uczeń Józefa Grawińskiego – wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie w Sieradzu.
2004 –Martyna Brzezińska, uczennica Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej – II miejsce na Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów klas Fortepianu szkół muzycznych I stopnia.
2004 –Karolina Rubajczyk i Marta Jakubowska, uczennice Józefa Grawińskiego – II miejsce na regionalnym konkursie „Fortepian na 4 ręce” w Tomaszowie Mazowieckim.
2004 –Martyna Brzezińska, Michał Skrzypski, uczniowie Józefa Grawińskiego – wyróżnienie na regionalnym konkursie „Fortepian na 4 ręce” w Tomaszowie Mazowieckim.
2004 –Gabriela Siubdzia i Oliwia Bartosik, uczennice Jolanty Prusisz i Małgorzaty Adamek – wyróżnienie na konkursie „Duettino”.
2006 –Gabriela Siubdzia i Oliwia Bartosik, uczennice Jolanty Prusisz i Małgorzaty Adamek – I miejsce na regionalnym konkursie „Fortepian na 4 ręce” w Tomaszowie Mazowieckim.
2006 –Katarzyna Antoniak, uczennica Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej – II miejsce oraz specjalna nagroda za wykonanie utworu Juliusza Zarębskiego na VI Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach.
2007 –I Międzyszkolny Konkurs na Wykonanie Miniatury Polskiej w Kutnie: II miejsce w kategorii IV – Katarzyna Antoniak, uczennica Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej.
2007 –Hipolit Klubczewski z klasy Beaty Kępińskiej – I miejsce na II Spotkaniach Organowych w Pabianicach.
2008 –VI Regionalny Konkurs Duetów Szkół Muzycznych „Fortepian na 4 ręce” w Tomaszowie Mazowieckim: II miejsce – Martyna Bednarek i Radosław Horwat – duet przygotowany przez Maję Małek i Józefa Grawińskiego; wyróżnienie – Marta Jakubowska i Julia Kołodziej – duet przygotowany przez Bogumiłę Czyżewską i Józefa Grawińskiego.
2008 –VI Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Sieradzu: wyróżnienie – Krzysztof Mysiak, uczeń Mai Małek.
2009 –I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Dzieci i Młodziezy im. I. J. Paderewskiego w Krakowie: Martyna Brzezińska (klasa Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej) – wyróżnienie.
2009 –II Spotkania Organowe Regionu Łódzkiego w Lutomiersku: Hipolit Klubczewski, uczeń klasy III PSM II stopnia – III miejsce, Radosław Oleński, uczeń klasy I PSM II stopnia – V miejsce (obaj z klasy Beaty Kępińskiej).
2009 –IV Festiwal Muzyki Fortepianowej w Łowiczu: Martyna Brzezińska, uczennica klasy III PSM II stopnia (klasa Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej) – III miejsce; Elżbieta Demrych, uczennica klasy V PSM II stopnia (klasa Anny Czajkowskiej) – wyróżnienie.
2009 –II Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Muzyki Polskiej w Kutnie: Jakub Pałosz, uczeń klasy Marty Macierzyńskiej – I miejsce; Sławomir Przyborowski, uczeń klasy Marty Macierzyńskiej – III miejsce, Jan Cieślak, uczeń klasy Ewy Kaczmarek – wyróżnienie.
2009 –II Regionalny Konkurs Pianistyczny im. Karola Nicze w Pabianicach: Mateusz Łojek, uczeń klasy Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej – wyróżnienie.
2009 –Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Sieradzu: Aleksander Duniec, uczeń klasy Małgorzaty Adamek – I miejsce; Karolina Topolska, uczennica klasy Jolanty Prusisz – III miejsce; Krzysztof Mysiak, uczeń klasy Mai Małek i Radosław Horwat, uczeń klasy Józefa Grawińskiego – wyróżnienia.
2010 –VII Regionalny Konkurs Duetów „Fortepian na 4 ręce” w Tomaszowie Mazowieckim: Aleksander Duniec, Karolina Topolska, przygotowani przez Małgorzatę Adamek i Jolantę Prusisz – II miejsce ex aequo; Krzysztof Mysiak, Radosław Horwat, przygotowani przez Alicję Kozłowską-Baczyńską i Maję Małek – wyróżnienie.
2010 –V Festiwal Muzyki Fortepianowej w Łowiczu: Krzysztof Mysiak z klasy Mai Małek – wyróżnienie specjalne; Marta Kubicka z klasy Mai Małek i Sławomir Przyborowski z klasy Marty Macierzyńskiej – wyróżnienia.
2010 –X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Julisza Zarębskiego w Łomiankach: Marta Kubicka z klasy Mai Małek – nagroda specjalna dyrektora konkursu za wykonanie utworu J. Zarębskiego.
2011 –Krzysztof Mysiak (klasa Mai Małek) oraz Jakub Pałosz i Sławomir Przyborowski (obaj z klasy Marty Macierzyńskiej) – awans do przesłuchań ogólnopolskich uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia.
2011 –V Międzyszkolny Konkurs Organowy w Olsztynie: Hipolit Klubczewski (klasa Beaty Kępińskiej) – wyróżnienie.
2011 –Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Miniatury Polskiej w Kutnie: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – III nagroda, Krzysztof Suwald (klasa Jolanty Prusisz) – wyróżnienie.
2011 –VI Festiwal Pianistyczny w Łowiczu: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – wyróżnienie.
2011 –IV Regionalne Spotkania Organowe w Łodzi: Mikołaj Grzegorz – III miejsce, Malwina Grzegorz – wyróżnienie (oboje z klasy Beaty Kępińskiej).
2011 –Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Karola Nicze w Pabianicach: Jakub Pałosz i Sławomir Przyborowski (obaj z klasy Marty Macierzyńskiej) – II nagroda ex aequo; Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – wyróżnienie i nagroda dla najmłodszego uczestnika; Radosław Horwat (klasa Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej) – wyróżnienie.
2012 –IV Regionalny Konkurs Młodego Pianisty w Łodzi: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – II miejsce; Sławomir Przyborowski (klasa Marty Macierzyńskiej) – wyróżnienie.
2012 –VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg w Łodzi: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – II miejsce.
2012 –XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach: Martyna Brzezińska (klasa Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej) – III miejsce.
2012 –III Chopinowski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Krakowie: Jakub Pałosz (klasa Marty Macierzyńskiej) – II miejsce.
2013 –Obowiązkowe przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – awans do etapu ogólnopolskiego.
2013 –I Regionalny Konkurs Pianistyczny im. Aleksandra Tansmana w Łodzi: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – II miejsce.
2013 –VI Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Utworów Fortepianowych na Cztery Ręce i Dwa Fortepiany dla Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Nysie: duet fortepianowy w składzie Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) i Krzysztof Mysiak (klasa Mai Małek) – I miejsce.
2013 –V Spotkania Organowe w Pabianicach: Szymon Masłowski – I miejsce (grupa III), Marcin Szymczyk – wyróżnienie (grupa II) – obaj z klasy Beaty Kępińskiej.
2013 –VIII Festiwal Muzyki Fortepianowej w Łowiczu: Julia Kłys (klasa Józefa Grawińskiego) – III miejsce w I grupie.
2013 –IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Karola Nicze w Pabianicach: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – I miejsce ex aequo, wyróżnienie specjalne za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina i nagroda Wizytatora regionalnego CEA dla najlepszego uczestnika z regionu.
2014 –III Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych „Grajmy razem” w Zamościu: duet fortepianowy w składzie Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) i Krzysztof Mysiak (klasa Mai Małek) – wyróżnienie w grupie II.
2014 –IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Augustowie: Aleksander Duniec (klasa Małgorzaty Adamek) – wyróżnienie w grupie II.
2014 –IX Festiwal Muzyki Fortepianowej w Łowiczu: Julia Kłys (klasa Józefa Grawińskiego) – wyróżnienie.
2014 –IX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Aleksander Duniec (klasa Małgorzata Adamek) – wyróżnienie – kl. I, II st.
2014 –XI Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Sieradzu. Angela Budz (klasa Małgoarzty Adamek) – wyróżnienie kl. II c 6 .
2014IX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim: Aleksander Duniec  kl.I II st. Małgorzaty Adamek – wyróżnienie
2014XI Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Sieradzu: Angela Budz – wyróżnienie kl. II c-6 z klasy Małgorzaty Adamek
2015IV Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Ełku: Aleksander Duniec z klasy Małgorzaty Adamek, Krzysztof Mysiak z klasy Mai Małek – I nagroda
2015XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im.Miłosza Magina- Aleksander Duniec – III miejsce w grupie zaawansowanej
201514 Concorso Internazionale Di Esecuzione ” Don Vincenzo Vitti” w Castellana Grotte – Katarzyna Mandat – II nagroda ( klasa   Małgorzaty Adamek)
2015XII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Sieradzu- Wiktor Wahl- III miejsce z klasy Bożeny Szwajdler
2016III Konkurs Muzyczny Kompozycji Andriea Byzowa (Rosja) –Wiktor Wahl – I nagroda, Wiktor Rybak – wyróżnienie (klasa  Bożeny Szwajdler)
2016VIII Concorso Musicale Cita`Di Filadelfia- Katarzyna Mandat-III miejsce (klasa  Małgorzaty Adamek)
2016XI Festiwal Muzyki Fortepianowej w Łowiczu- Oliwia Brzozowska-Wyróżnienie -(klasa  Małgorzaty Adamek)
2016Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych „Grajmy razem” w Zamościu –II miejsce duet Aleksander Duniec (klasa  Małgorzaty Adamek), Krzysztof Mysiak (klasa  Mai Małek)
2016Regionalne Przesłuchania CEA klas fortepianu w Łodzi – Wiktor Wahl – wyróżnienie (klasa  Bożeny Szwajdler)
2016X Regionalny Konkurs Duetów „Fortepian na 4 ręce” w Tomaszowie Mazowieckim Oliwia Grącka i Natalia Bujnowicz – III nagroda (klasa  Ewa Kaczmarek-Lewera)
2016IV Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów i Nauczycieli fortepianu poświęcony Aldonie Dvarioaite w Visaginas Litwa Sławomir Przyborowski – V wyróżnienie (klasa  Marty Macierzyńskiej)
2017XXXV Konkurs Zespołów Kamaralnych Szkół Muzycznych II st. we Wrocławiu  – II miejsce duet Subito w składzie Aleksander Duniec (klasa  Małgorzaty Adamek), Krzysztof Mysiak (klasa  Mai Małek)
2017Festiwal Wykonawstwa Utworu Kompozytora Polskiego w Kutnie – Beniamin Wyrwa – II miejsce (klasa Małgorzaty Gołębiewskiej-Bednarek)
2017Festiwal Wykonawstwa Utworu Kompozytora Polskiego w Kutnie – Jakub Kowalczyk- wyróżnienie (klasa  Ewy Kaczmarek-Lewery)
2017Muzyczne Konfrontacje Młodych- Międzynarodowy KonkursPianistyczny w Koszalinie Aleksander Duniec przeszedł do II stapu
2017XVI Żyrardowski Konkurs Młodych Pianistów Beniamin Wyrwa – wyróżnienie I stopnia (klasa  Małgorzaty Gołębiewskiej-Bednarek)
2017VI Ogolnopolski Festiwal Pianistyczny im. K. Nicze w Pabianicach – GRUPA I – wyróżnienie Wiktor Wahl (klasa  Bożeny Szwajdler) Nagrody dla najmłodszego uczestnika – Oliwia Brzozowska (klasa mgr Małgorzaty Adamek), Jakub Kowalczyk (klasa  Ewy Kaczmarek-Lewery) GRUPA II – III miejsce – Julia Kłys (klasa  Alicji Kozłowskiej-Baczyńskiej), wyróżnienie – Zuzanna Bednarek (klasa  Mai Małek).
2018I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. M. Tarnawieckiej w Łodzi  w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Open Music – Jakub Kowalczyk – II wyróżnienie (klasa  Ewy Kaczmarek-Lewery)
2019XX Ogólnopolski Kokurs Pianistyczny pt. „Muzyka polska i nietylko” – Julia Kłys – wyróżnienie (kl. A. Kozłowskiej-Baczyńskiej)
2019XII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Mistrz klawiatury” w Warszawie – Wiktor Wahl-wyróżnienie (kl. W. Kubicy)
2021 Międzynarodowy Wirtualny Konkurs Pianistyczny i Kameralny im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego – 30.04.2021 Kutno – Jakub Kowalczyk – wyróżnienie (kl. W. Kubicy)
Skip to content