ul. Grobelna 6, 95-200 Pabianice
+48 42 215 55 39
sekretariat@muzyczna.pabianice.pl

Akordeon

1974 –Paweł Hlawatin, uczeń Mieczysława Sztajkowskiego – I miejsce na Okręgowych Przesłuchaniach Akordeonistów w Łodzi; Krzysztof Kwapisiewicz, uczeń Mieczysława Sztajkowskiego – I miejsce na Okręgowych Przesłuchaniach Akordeonistów; Krzysztof Kujawiak, uczeń J. Pietrzaka – II miejsce na Okręgowych Przesłuchaniach Akordeonistów.
1975 –Krzysztof Kwapisiewicz, uczeń Mieczysława Sztajkowskiego – II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Akordeonistów; Paweł Hlawatin, uczeń Mieczysława Sztajkowskiego – III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Akordeonistów; Krzysztof Kujawiak, uczeń Mieczysława Sztajkowskiego – wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Akordeonistów; Walerian Makarski, uczeń Mieczysława Sztajkowskiego – wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Akordeonistów.
2006 –Kamil Streit-Wlaźlak, uczeń Macieja Ćwiklińskiego – wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Przemyślu.
2007 –Kamil Streit-Wlaźlak, uczeń Macieja Ćwiklińskiego – III miejsce na X Konkursie Akordeonowym w Grudziądzu.
2008 –XIII Regionalny Konkurs Akordeonowy w Piotrkowie Trybunalskim: I miejsce (grupa młodsza) – Przemysław Czestkowski, I miejsce (grupa starsza) – Maciej Ramisz (obaj z klasy Macieja Ćwiklińskiego).
2008 –I Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Miastku: wyróżnienie – Maciej Ramisz z klasy Macieja Ćwiklińskiego.
2008 –Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Przemyślu: II nagroda – Maciej Ramisz z klasy Macieja Ćwiklińskiego.
2009 –XI Grudziądzki Konkurs Akordeonowy: I nagroda w kategorii III – Maciej Ramisz z klasy Macieja Ćwiklińskiego.
2009 –Przesłuchania makroregionalne CEA w Piotrkowie Trybunalskim: Przemysław Czestkowski (klasa Macieja Ćwiklińskiego) – awans do etapu ogólnopolskiego.
2009 –Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Przemyślu: wyróżnienia – Przemysław Czestkowski i Kamil Streit-Wlaźlak z klasy Macieja Ćwiklińskiego.
2010 –XIV Regionalny Konkurs Akordeonowy w Piotrkowie Trybunalskim: III miejsce – Krzysztof Moszczyński; wyróżnienie – Przemysław Czestkowski; specjalny Dyplom Uznania – nauczyciel Maciej Ćwikliński.
2010 –Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Przemyślu: III miejsce – Jakub Magier z klasy Macieja Ćwiklińskiego.
2011 –XVII Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej: Przemysław Czestkowski (uczeń Macieja Ćwiklińskiego) – I miejsce.
2011 –XI Grudziądzki Konkurs Akordeonowy: Przemysław Czestkowski (uczeń Macieja Ćwiklińskiego) – I nagroda.
2011 –XIX Konfrontacje Akordeonowe w Gorlicach: Przemysław Czestkowski (uczeń Macieja Ćwiklińskiego) – I miejsce w kategorii solistów oraz I miejsce w zespole kameralnym (duet z Magdaleną Czestkowską).
2012 –XV Regionalny Konkurs Akordeonowy w Piotrkowie Trybunalskim: Jakub Magier – II nagroda w kategorii II; Przemysław Czestkowski – II nagroda w kategorii III; Krzysztof Moszczyński – III nagroda w kategorii III; Ignacy Zieliński – wyróżnienie w kategorii III (wszyscy z klasy Macieja Ćwiklińskiego); p. Maciej Ćwikliński – wyróżnienie za przygotowanie laureatów.
2013 –Obowiązkowe przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych: Bartłomiej Baranowski (uczeń Macieja Ćwiklińskiego) – III miejsce w etapie ogólnopolskim.
2013 –IV Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Miniatury Polskiej w Kutnie: Przemysław Czestkowski z klasy Macieja Ćwiklińskiego – II miejsce w kategorii III.
2013 –XIII Grudziądzki Konkurs Akordeonowy: Jakub Magier i Krzysztof Moszczyński (obaj z klasy Macieja Ćwiklińskiego) – wyróżnienia.
2013 –Regionalny Konkurs Najmłodszych Akordeonistów w Brzezinach: Adam Horwat z klasy Macieja Ćwiklińskiego – laureat.
2013 –Makroregionalne przesłuchania CEA: trio akordeonowe w składzie Jakub Dośpiał, Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński z klasy Macieja Ćwiklińskiego – awans do etapu ogólnopolskiego.
2013 –Makroregionalne przesłuchania CEA: trio akordeonowe w składzie Jakub Dośpiał, Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński z klasy Macieja Ćwiklińskiego – awans do etapu ogólnopolskiego.
2013 –Ogólnopolskie przesłuchania CEA: trio akordeonowe w składzie Jakub Dośpiał, Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński z klasy Macieja Ćwiklińskiego – III nagroda.
2014 –XVI Regionalny Konkurs Akordeonowy i zespołów z udziałem akordeonu w Piotrkowie Trybunalskim: Adam Horwat – II nagroda w kategorii I; Bartłomiej Baranowski – II nagroda w kategorii III; Jakub Dośpiał – II nagroda w kategorii IV; trio akordeonowe w składzie: Przemysław Czestkowski, Jakub Dośpiał, Krzysztof Moszczyński – I nagroda (wszyscy z klasy Macieja Ćwiklińskiego).
2014 –Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Słupcy: Bartłomiej Baranowski (uczeń Macieja Ćwiklińskiego) – wyróżnienie.
2015 –XXI Mławski Festiwal Akordeonowy „Od solisty do orkiestry” Trio akordeonowe w składzie: Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński, Jakub Dośpiał (nauczyciel Maciej Ćwikliński) – I nagorda
2015 –Przemysław Czestkowski (akordeon) – I nagroda na V Międzywojewódzkim Konkursie Wykonawstwa Utworu Kompozytora Polskiego w Kutnie (klasa  Macieja Kałamuckiego) 24.03.2015r.
2015 –Trio akordeonowe w składzie: Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński, Jakub Dośpiał – I nagroda na VII Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli (klasa  Macieja Ćwiklińskiego) 28.03.2015r.
2015 –Trio akordeonowe w składzie: Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński, Jakub Dośpiał – I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy (klasa  Macieja Ćwiklińskiego) 17.04.2015r.
2015I Regionalny Konkurs Akordeonowy w Bełchatowie: Adam Horwat II nagroda (klasa Macieja Ćwiklińskiego), Kamil Rosiak III nagroda (klasa Macieja Kałamuckiego)
2015III Spotkania Młodych Akordeonistów w Brzezinach: Jan Cichosz wyróżnienie (klasa Macieja Kałamuckiego)
2015IV FestiwalMuzyki Akordeonowej „HARMONIA ESPRESSIVA” im. prof. Jerzego Jurka w Sochaczewie: Bartłomiej Baranowskiwyróżnienie (klasa Macieja Ćwiklińskiego)
2015Trio akordeonowe w składzie: Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński, Jakub Dośpiał – I nagroda na XIII Prezentacjach Muzyki Akordeonowej Harmonia Viva we Wrocławiu (klasa  Macieja Ćwiklińskiego)
Przemysław Czestkowski – II miejsce na XIII Prezentacjach Muzyki Akordeonowej Harmonia Viva we Wrocławiu (klasa  Macieja Kałamuckiego)
2016IV Spotkania Młodych Akordeonistów w Brzezinach – Łucja Łagowska – wyróżnienie II stopnia (klasa   Macieja Kałamuckiego
2016XVII Regionalny Konkurs Akordeonowy w Piotrkowie Tryb. – Jakub Magier, Przemysław Czestkowski – III nagroda (klasa mgr Macieja Ćwiklińskiego)
2016XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016” – wyróżnienie Jakub Magier, Przemysław Czestkowski (klasa  Macieja Kałamuckiego)Trio akordeonowe w składzie: Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński, Jakub Dośpiał – I nagroda (klasa  Macieja Ćwiklińskiego)
2016III Konkurs Muzyczny Kompozycji Andriea Byzowa (Rosja) – Trio akordeonowe w składzie: Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński, Jakub Dośpiał – I nagroda (klasa  Macieja Ćwiklińskiego)
2017Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Słupcy – Bartłomiej Baranowski – III nagroda (klasa  Macieja Ćwiklińskiego)
2017Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Słupcy – Duet Bartłomiej Baranowski – akordeon i Nikodem Sikorski – klarnet – III nagroda (prowadzenie  Maciej Ćwikliński)
2017Festiwal Muzyki Akordeonowej w Mławie – Przemysław Czestkowski – wyróżnienie (klasa  Macieja Kałamuckiego)
2017Konkurs Akordeonowy w Grudziądzu – Przemysław Czestkowski – I nagroda (klasa  Macieja Kałamuckiego)
2017Festiwal „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka w Sochaczewie  – Bartłomiej Baranowski – dyplom laureata (klasa  Macieja Ćwiklińskiego), Bartłomiej Baranowski i Nikodem Kirsz – dyplom laureata (duet przygotowany przez  Macieja Ćwiklińskiego), Przemysław Czestkowski -dyplom laureata (klasa mgr Macieja Kałamuckiego)
2017Spotkania Młodych Akordeonistów w Brzezinach – Szymon Rzepkowski – wyróżnienie (klasa Macieja Ćwiklińskiego)
2017Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu Zdroju – Przemysław Czestkowski – II nagroda (klasa  Macieja Kałamuckiego)
2018Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Słupcy – Szymon Rzepkowski – wyróżnienie (klasa  Macieja Ćwiklińskiego)
2018XVIII Regionalne Spotkania Akordeonowe w Piotrkowie Trybunalskim – Duet „Art-Duo” w składzie Bartłomiej Baranowski – akordeon, Nikodem Kirsz-klarnet – I nagroda, Szymon Rzepkowski – wyróżnienie (klasa  Macieja Ćwiklińskiego)
2018Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych CEA w Toruniu – Zespół w składzie Bartłomiej Baranowski akordeon, Nikodem Kirsz klarnet – wyróżnienie (klasa Macieja Ćwiklińskiego)
2018XX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2018” – Duet „Art-duo” w składzie Nikodem Kirsz – klarnet i Bartłomiej Baranowski – akordeon – II nagroda (klasa  M. Ćwiklińskiego)
2018I Trzebnicki Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy „Harmonia Viva” w Trzebnicy: Jakub Magier – II nagroda (klasa  M. Kałamuckiego)
2018VI Spotkania Młodych Akordeonistów w Brzezinach: Gracjan Janicki – II nagroda, Szymon Rzepkowski – II nagroda (klasa  M. Ćwiklińskiego)
2018Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – Duet w składzie Bartłomiej Baranowski – akordeon i Nikodem Kirsz -klarnet – III nagroda w kat. C (prowadzenie M. Ćwikliński)
2019Spotkaniz Młodych Akordeonistów w Brzezinach – Amelia Jaksa – tytuł Laureata –(kl. M. Ćwiklińskiego)
2021XIX Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe – 5 -7.05.2021- Tymoteusz Przewoźny – wyróżnienie (kl. M. Ćwiklińskiego)
2021XI Tarnobrzeski Konkurs Akordeonowy – 14.05.2021 –
Tymoteusz Przewoźny – III nagroda, Gracjan Janicki – wyróżnienie (kl. M.Ćwiklińskiego)
2021VII Spotkania Młodych Akordeonistów w Brzezinach – 1.06.2021- Zuzanna Hawryluk-Świerczyńska – tytuł laureata, Tymoteusz Przewoźny – I nagroda (kat. II), Amelia Jaksa – III nagroda (kat. III) (kl. M.Ćwiklińskiego)
2021VII Spotkaniach Młodych Akordeonistów w Brzezinach – 1.06.2021- Marcel Twardowski – wyróżnienie II stopnia (kat. I) (kl. M. Kałamuckiego)

Skip to content